Biyogaz Nedir ? Biyogaz Nasıl Elde Edilir ?

Biyogaz Nedir ? Biyogaz Nasıl Elde Edilir ?

Biyogaz genel anlamı itibariyle doğal olarak bulunan atıklardan gaz elde edilmesidir. Bu atıklar bitkisel atıklar ve hayvansal gübreler olarak 2 kategoriye ayrılır . En çok kullanılan hayvansal atık tavuk gübresidir . En verimli biyogaz tavuk gübresinden elde edilir . Tavuk gübresi tuzluluk oranı nedeni ile tarım amaçlı kullanılamaz . Bu yüzden biyogaz için en verimli çeşittir .

Hangi atıklardan biyogaz üretilir ? Biyogaz nasıl elde edilir yada biyogaz nasıl üretilir ?

Özellikle çiftlik gübresi başta olmak üzere , hayvansal atıklar , hayvan gübresi , bitkisel atıklar , su yosunu , kara yosunu , özel olarak yetiştirilen bazı bitkilerden biyogaz üretilir . Ayrıca ot atıkları , saman atıkları , şehir çöplükleri , tarla ürün atıkları , hayvan besin atıkları , çiftlik hayvanlarından büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dışkı atıkları , özel olarak yetiştirilen alg ve diyatomit gibi bitkilerde biyozgaz için vazgeçilmezlerdir .

Biyogaz nasıl elde edilir yada biyogaz nasıl üretilir diye sorduğumuz da öncelikle kapalı oksijen almayan bir depoda toplanarak kapatılması ve daha sonra kimyasal tepkimelerin oluşması , en sonda da yanıcı gazın ortaya çıkması ile elde edilir .

Biyogaz , biyogaz nelerden üretilir , biyogaz nasıl üretilir , biyogaz nasıl elde edilir sorularına cevap vermeye çalıştık . Diğer makalemizde biyogaz için diğer konuları açıklayacağız . Bunlar

- Biyogaz tesisleri

- Biyogaz Üretimi

- Biyogaz tesis kurulumu

- Biyogaz tesisi maliyeti

- Biyogaz sistemleri

- ve daha bir çok biyogaz konuları hakkında bilgi sağlamaya çalışacağız .

Son olarak kısaca şöyle bir hatırlatma da bulunayım ; İsmini vermek istemeyen bir girişimci kendi masrafları ve imkanları dahilinde biyogaz tesisini evinin yanına kurdu ve şu anda mutfak , tek oda ısıtma ve banyo giderlerini bu tesisden karşılıyor . Küçük oranda çiftçilik yapıyorsanız eğer siz de kendi imkanlarınız ile bu tesise kavuşabilir ve masraflarınızı azaltabilirsiniz .

Kaynak : www.ekonomikfirsat.com

Paylas Anahtar Kelimeler : biyogaz , biyogaz nedir , biyogaz nasıl elde edilir , biyogaz nasıl üretilir
Copyright 2011-2012 Dewa Reklam Ltd. Şti.         Haberler - Yasal Uyarı - İletişim
Designed By : Dewa Reklam