Kredi Dosya Masrafını Geri Almak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Kredi dosya masrafını geri almak için ne yapmak gerekir ? Son 10 yıl içerisinde kredi çekmiş iseniz bunu almak için danıştay ve yerel mahkemeler haksız kazanç bulmuş ve iade talep etmelerini istemektedir . İşte bu üyzden kredi çekerken dosya masrafı adı altında bankalar bir ücret alırlar . Hatırı sayılır bir ücrettir bu . Bu yüzden aşağıda kredi dosya masrafını almak için ne yapmak gerekir için çözümler bulunmuştur . Yapmanız gerekenler sırası ile şunlardan ibarettir  :

- Öncelikle son 10 yıl içinde kredi kullanmış olmanız gerekmektedir .

- İlk olarak kredi kullanmış olduğunuz bankaya şahsi başvuru yapabilirsiniz . Elinizde kredi kullandığınıza dair kağıdınız var ise bir çok banka sorun çıkarmadan sadece dilekçe ile bu işi çözmektedir .

- İkinci olarak ilk seçenek devre dışı kaldı ise iadeli tahahütlü mektup göndermeniz gerekmektedir . Mektuba şu cümleleride kesinlikle yazmanız gerekiyor. '' Tüketici Mahkemeleri ve Yargıtay Kararı sonucu kredi masraflarının haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden haksız tahsilinin söz konusu olduğu '' ibaresini kesinlikle eklemeniz gerekiyor . Bir çok banka bu iadeli tahahütlü mektupdan sonra ödemelerini yapmışlardır fakat banka ödeme yapmadı ise sıradaki yapacağınız şey şudur .

- Kredi Dosya Masrafını Geri Almak İçin Ne Yapmak Gerekir ? Dosya masrafı miktarı 1,161,67 TL den az ise bulunduğunuz yerin tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvurun . Eğer ki miktar 1,161,67 TL den yüksek ise tüketici mahkemelerinde başvurmak gerekiyor . Eğer bulunduğunuz yerde tüketici mahkemesi yok ise Asliye Hukuk Mahkemesine başvurulmalıdır .

Son olarak mektup , dilekçe ve mahkeme başvuru sırasında çektiğiniz tutar ve yasal faizi ile ödenmesini istediğinizi unutmayın .

Kredi Dosya Masrafını Geri Almak İçin Ne Yapmak Gerekir ?
Paylas Anahtar Kelimeler : kredi dosya masrafını geri almak için ne yapmak gerekir , dosya masrafını geri almak için ne yapmak gerekir , dosya masrafı iadesi , dosya masrafı , iade , geri almak , ne yapmak gerekir
Copyright 2011-2012 Dewa Reklam Ltd. Şti.         Haberler - Yasal Uyarı - İletişim
Designed By : Dewa Reklam